kontener

Kiedy warto zamówić kontener na gruz?

Przy większych ilościach gruzu budowlanego – w szczególności po kapitalnych remontach – nie jest opłacalne zamawianie dużej ilości toreb na odpady remontowe typu big bag. Bardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest w takim wypadku zamówienie specjalnego kontenera na gruz, gdyż jego przywiezienie oraz wywóz może być nie tylko tańsze, ale i mniej problematyczne niż w przypadku większej ilości big bagów. Aby obsłużyć obszerne prace remontowe, należy zamówić kontener będący w stanie wytrzymać obciążenie kilku ton i zmieścić kilka bądź kilkanaście metrów sześciennych gruzu. Kontenery takiego typu należy zamówić znacznie wcześniej – co najmniej z jednotygodniowym wyprzedzeniem. W zależności od firmy, w jakiej zakupiliśmy kontener na odpady budowlane, czeka on na wypełnienie i jest zabierany po okresie około tygodnia. Oczywiście, terminy te można często uzgodnić, ale trzeba się również liczyć ze zmianą kosztów.

Zsypy do gruzu – kiedy warto o nie zadbać?

Warto pomyśleć o zsypach do gruzu, kiedy wynoszenie go w wiadrach byłoby zbyt męczące i mało ekonomiczne – zwłaszcza, jeśli prace przeprowadzane są na którymś z wyższych pięter budynku. Demontaż większych obiektów w mieszkaniu i wynoszenie ich do kontenera nie jest zbyt efektywny czasowo – należy raczej pomyśleć o większej automatyzacji pracy. W takich przypadkach sprawdzają się zsypy do gruzu. Są to pierścienie z karabińczykami wykonane z plastiku. Po połączeniu wszystkich pierścieni tworzą one rurę, którą z wyższych pięter można zrzucać gruz i inne odpady budowlane prosto do postawionego kontenera. Automatyzacja pracy przy użyciu pierścieni pozwala na uporane się z gruzem nawet w przeciągu jednej doby. Koszty wynajęcia takiego zsypu nie są duże – często decyduje o nich wynajmowana ilość pierścieni. Zazwyczaj mierzą one standardowo niewiele ponad metr długości, dzięki czemu można łatwo obliczyć koszt samego zsypu. Poza ilością wynajmowanych pierścieni, na cenę ma również wpływ czas wynajmu. Koszt pierścienia waha się od kilku do kilkunastu złotych, jednak warto mieć na uwadze, że wynajem zsypu pozwoli nie tylko na usprawnienie prowadzonych prac, ale pozwoli również na zaoszczędzenie na kosztach wynajmu ekipy remontowej.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

clear formSubmit