gruz

Gruz jest takim rodzajem odpadu, którego nie należy mieszać z innymi śmieciami. Musi on być segregowany i wywieziony w odpowiednie miejsce, wysypisko lub składowisko. W przypadku remontu, budowy, przebudowy, kiedy najczęściej pojawia się gruz należy zamówić specjalny kontener. Na rynku znajdziemy wiele firm oferujących odbiór gruzu, które swoje usługi kierują zarówno do osób prywatnych, jak również dla firm budowlanych. Wiele przedsiębiorstw proponuje podstawienie odpowiednio dużego kontenera oraz późniejszy wywóz gruzu.

Co charakteryzuje odpady budowlane

Idealną sytuacją jest, aby pośród odpadów powstałych w skutek działań budowlanych był jedynie gruz. Niestety nigdy to się nie zdarza, dlatego wyróżniamy różne rodzaje kontenerów an gruz. Istnieją kontenery potrzebne jedynie do wywozu gruzu, kontenery na odpady mieszane, np. gruz z ziemią lub ze śniegiem oraz pojemniki na pozostałe odpady budowlane. W zależności od prowadzonych prac gruz dzielimy na betonowy, ceglano-betonowy, ceglany lub mieszany. Najlepszym sposobem na bezproblemowe pozbycie się odpadów, bez konieczności samodzielnego klasyfikowania powstałych odpadów jest wynajęcie odpowiedniej firmy. Daje to również pewność, że odpady zostaną prawidłowo zutylizowane.

Jakie kontenery na odpady budowlane wyróżniamy

W ofercie naszej firmy znaleźć można różne rodzaje kontenerów na śmieci oraz do wywozu gruzu, odpadków budowlanych, piasku i ziemi. Wśród nich są m.in. kontener odkryty o pojemności 2m3 typu mulda, który ze względu na niewielką pojemność idealnie nadaje się do wywozu gruzu oraz innych odpadów budowlanych takich jak drewno, tworzywa, stare meble, folia czy makulatura. Jego niewielkie wymiary sprawiają, że można go ustawić pod klatką lub na chodniku przy bloku. Zdecydowanie większy, bo mający 34m3 pojemności kontener sprawdzi się w przypadku składowania i wywozu odpadów pobudowanych, papy oraz wielkogabarytowych odpadów komunalnych. Jeszcze innym typem są praso kontenery, pozwalające na wywóz sprasowanej makulatury, folii oraz czystych odpadów z tworzyw.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

clear formSubmit