Big Bag na gruz 1m3

Gruz budowlany może służyć jako kruszywo do produkcji mieszanek betonowych, będących doskonałym materiałem do wzmacniania wielu konstrukcji żelbetonowych, takich jak mosty oraz fundamenty. Można go również zastosować w celu wyrównania i utwardzenia dróg. Doskonale sprawdza się także w roli posypki pod kostkę brukową. Można również go wykorzystać do budowy nowego budynku, a także do podsypania terenu bądź zrobienia wylewki w celu zrobienia dobudowy części domu.

Jak przebiega recycling gruzu?

Recykling gruzu umożliwia uzyskanie ekologicznego i wysokiej jakości materiału budowlanego w bardzo przystępnej cenie. Proces recyklingu gruzu i przygotowania go do pełnienia funkcji materiału budowlanego przebiega w kilku etapach:

W pierwszej kolejności gruz przepuszczony zostaje przez przesiewacz mobilny, który powoduje usunięcie z niego wszystkich zanieczyszczeń, takich jak drewno, metal oraz tworzywa sztuczne.

Kolejnym etapem jest skruszenie tak wyselekcjonowanego materiału przy pomocy specjalnej kruszarki szczękowej.

Ostatni etap polega na odpowiednim uformowaniu tak przygotowanego kruszywa. W zależności od rozmiaru i kształtu formowania, posiadają one inne zastosowanie. Gruz przekształcony w ten sposób nadaje się już do sprzedaży.

Po zakończonym procesie recyklingu gruzu pozostaje wyłącznie 10% nienadających się do ponownego wykorzystania odpadów.

Wykorzystanie niewielkich ilości gruzu

Wywóz niewielkich ilości gruzu jest często zupełnie nieopłacalny, dlatego warto wykorzystać go np. w swoim ogrodzie, tworząc podbudowę pod ścieżkę lub do podsypania wzniesienia i stworzenie skalniaka.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

clear formSubmit