kontener

Prace budowlane zarówno dotyczące domu, jak i ogrodu wiążą się z powstawaniem rozmaitych śmieci i odpadów. Większość z nich to odpady, które nie mogą zostać wyrzucone do zwykłego pojemnika na śmieci. Co zatem zrobić z resztą? W jaki sposób można je usunąć z naszej działki? Rozwiązaniem są specjalistyczne firmy, świadczące tego typu usługi. Najczęściej oferują one wynajem kontenerów oraz wywóz odpadów budowlanych, gruzu, ziemi i złomu.

Kiedy wynająć kontener

Na wynajem kontenera najlepiej zdecydować się, w przypadku kiedy odpadów jest naprawdę wiele. Firmy oferują najczęściej kontenery o różnych wymiarach, które możemy dopasować jednocześnie od ilości gruzu oraz powierzchni działki. Najczęściej spotykanymi pojemnościami są te mające 5, 6, 7, 8, 12, 15 oraz 18 metrów sześciennych. Wynajem kontenera nie sprawia żadnych problemów właścicielowi działki. Firma przyjeżdża do wskazanej posesji, a po załadowaniu kontenera szybko i sprawnie wywozi jego zawartość. Jeśli istnieje tak potrzeba pojemnik może pozostać na działce nawet do kilku dni. Firma przyjedzie, kiedy będzie już napełniony. Niektóre z przedsiębiorstw oferujących wywóz gruzu, na życzenie klienta nie tylko wywozi odpady, ale również je ładuje.

Kiedy nie ma miejsca na posesji

Nie na każdej posesji istnieje możliwość ustawienia kontenera. W takich wypadkach należy zwrócić się o pisemną zgodę na zajęcia pasa drogowego. Warto pamiętać, że pasem drogowym jest nie tylko ulica, ale również pas zieleni oraz chodnik. Dokument jest konieczny wtedy, kiedy kontener ma stanąć na terenie będącym własnością gminy, powiatu lub województwa. Cena za wynajem drogi będącej własnością gminy lub powiatu waha się najczęściej między 2-4 złotych za metr kwadratowy. W przypadku braku zgody lub nieuiszczenia opłaty grozi nam grzywna wysokości dziesięciokrotności ustalonej przez zarządcę opłaty.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

clear formSubmit